Pracujem ...
Spätná väzba
 
Pražské hotely majú na Silvestra takmer plno

 

Prague, 30.12.2013

 

 

OBSAZENO. Tak bude znít nejčastější odpověď, s níž se setkají zájemci o ubytování v pražských hotelích v posledních dnech letošního roku. Zvlášť, pokud jde o početnější výpravy, které se zde rozhodnou na poslední chvíli oslavit Silvestra a Nový rok. Jak totiž vyplývá z bleskového průzkumu poradenské společnosti Labartt Hospitality s.r.o. na reprezentativním vzorku zhruba 20 pražských hotelů s celkem 8 278 lůžky ve 3 992 pokojích, na Silvestra očekává více než polovina (57,1 %) oslovených hotelů zcela vyprodáno. 28,6 % všech hotelů očekává obsazenost minimálně 91 %.

 

Velmi pozitivní je, že i hotely počítající s obsazeností mezi 71 až 90 procenty uvádějí větší zájem než ve stejném období loňského roku. Dobrou zprávou pro pražský hotelový trh i cestovní ruch jako takový je rovněž to, že žádný z oslovených hotelů nepředpokládá obsazenost nižší než 70 %, a to při vyšších dosahovaných cenách za ubytování,“ dodává ing. Ondřej Zajíc, Senior Manager Labartt Hospitality. Vyprodané kapacity hlásí nejčastěji 4* hotely, jež mají na pražském trhu nejpočetnější zastoupení. Výsledky průzkumu, který se uskutečnil ve velkých pražských hotelích mezinárodních řetězců i v menších, nezávislých ubytovacích zařízeních, tak potvrzují zvyšující se zájem o ubytování v Praze po celý rok 2013.

 

Vysoké obsazenosti v pražských hotelích v období kolem Silvestra předcházely velmi dobré výsledky už během Vánoc. I ty oslovené hotely hodnotí jako lepší než v roce 2012. Na úrovni 71 – 90 % byla podle výsledků průzkumu Labartt Hospitality obsazena více než třetina hotelů v Praze. Naopak pouhá pětina ubytovacích zařízení vykázala obsazenost nižší než 50 % - ovšem i zde došlo k meziročnímu navýšení anebo stagnaci.

 

Dvě třetiny námi oslovených hotelů uvedly obsazenost přes Vánoce i Silvestra vyšší než loni, z pohledu žádného hotelu nebyla obsazenost v tomto období horší než v roce předchozím,“ upřesňuje ing. Aneta Šenová, Junior Manager Labartt Hospitality. Pokud jde o konkrétní vyjádření zvýšené meziroční vytíženosti, ta se pohybuje od 2 % až dokonce do 10 % u dvou čtyřhvězdičkových hotelů v Praze.

 

Pravidelná analýza stavu tuzemského hotelového trhu prováděná týmem Labartt Hospitality naplňuje očekávání pražských hoteliérů ze září tohoto roku. Tehdy vyšší obsazenost v porovnání s rokem 2012 uvedlo ¾ manažerů 5* hotelů a nadpoloviční většina 4* hotelů. V kontextu dosahovaných cen za ubytování více než polovina manažerů hotelů předpokládala, že letošní sezona bude v měřitelných parametrech úspěšnější než ta loňská. Nejvíce optimismu vyjádřili operátoři pětihvězdičkových hotelů, nejméně – možná překvapivě s ohledem na dosahované výsledky – manažeři 4* hotelů.

 

 

Tým společnosti LABARTT Hospitality se na nemovitostní investice v cestovním ruchu specializuje již od roku 2000. Rozsah služeb; poradenství / výběr provozovatele / oceňování a transakce zajišťují úplný komfort klienta v investici hned v několika evropských zemích. Podrobnější informace o společnosti, službách i lidech jsou k dispozici na webových stránkách www.labartthospitality.com

NAPÍSALI O NÁS
 

Development News 1-2/2014

GUEST, december 2011/januar 20